ساخت وبلاگ گیربکس اتوماتیک دیجی بروز کاور موبایل نمونه سوال امتحانی آذر دیجی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل گت موب خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
لوله مانیسمان چه می باشد؟ مقایسه لوله مانیسمان با بقیه لوله های صنعتی

خرید و فروش آهن، انواع میلگرد، پروفیل، تیرآهن، ورق، نبشی و ن

لوله مانیسمان چه می باشد؟ مقایسه لوله مانیسمان با بقیه لوله های صنعتی


لوله مانیسمان چه می باشد ؟


لوله مانیسمان , نوعی لوله فولادی فارغ از درز است که در صنعت های برای نصب در سیستم های لوله کشی و تأسیسات مورد به کار گیری قرار می‌گیرد . برای ایجاد لوله مانیسمان خلاف بقیه اشکال لوله فلزی و لوله های فولادی درزدار , از طریق جوشکاری به کار گیری نمیشود . ساخت این لوله ها به شیوه مخصوصی در سوله انجام می شود . این مدل از لوله های فولادی کاربردهای وسیعی در حوزه نفت , گاز و پتروشیمی دارا‌هستند .

انواع ورق هاي روغني - ورق روغني سرد

برای ساخت لوله فلزی فارغ از درز یا این که لوله مانیسمان از استاندارد ASTM به شماره A106 و A53 و همینطور استاندارد نفت و گاز API 5L استعمال می شود . پباده سازی این لوله با ضخامت گوناگون به راهبرد های ویژه ای نیاز دارااست که در استانداردها مندرج گردیده اند .

لوله مانیسمان چیست و چگونه ساخته می شود

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/رابیتس-مسعود/38/view/
در بعضی از طریق های ایجاد این لوله ها , عملیات حرارتی خاصی بایستی به عمل رود . تعیین روش ساخت لوله مانیسمان مبنی بر نیازهای حیطه ای و تجهیزات سوله تولید کننده گزینش میگردند .

برای ایجاد لوله مانیسمان , شمش فولادی تا دمای مشخصی حرارت داده می شود و بعداز این که به دمای حتمی رسید , بوسیله یک سمبه به باطن آن فشار معینی وارداتی و شمش فولادی داغ به صورت لوله در می‌آید .

لوله مانیسمان چیست

مقایسه لوله مانیسمان با بقیه لوله های صنعتی


لوله مانیسمان , لوله های فولادی درزدار و گونه های لوله فلزی برای نصب در موقعیت ویژه مانند فشارهای عملیاتی بالا پباده سازی گردیده اند . ولی بقیه لوله های صنعتی مثل لوله پلی اتیلن و لوله یو پی او سی هم امکان نصب در فشار معمولی و فشار بالا را دارا هستند البته در بعضا مورد ها سازه بر صلاحدید مهندسان می بایست از مدل بخصوصی لوله و اتصالات در سیستم های لوله کشی و تأسیسات مصرف شود .

لوله پوش فیت , لوله پلی اتیلن و لوله یو پی او سی اکثراً برای انتقال آب و فاضلاب در شبکه های متفاوت مطلوب می باشند . اشکال لوله صنعتی صرف لحاظ از کاربردهای آنها , دارنده دیواره دوچندان مقاومی میباشند و میتوانند در قبال تغییرات حالت محیط استوار بمانند . در بعضا موردها , خصوصیات یک نوع از این لوله ها نسبت به نوع دیگر , برتری دارا‌هستند ; به صورت نمونه , لوله دوجداره کاروگیت که یکی‌از گونه های لوله پلی اتیلن است جایگزین قابل قبولی برای لوله های پوش فیت در انتقال فاضلاب در حجم بالا می باشند .

کاربرد لوله مانیسمان - نحوۀ ساخت لوله مانیسمان

لوله سوای درز چه می‌باشد ؟

تفاوت لوله درزدار با لوله مانیسمان چیست؟ - اخبار رسمی
همانگونه که ذکر شد کیفیت ساخت این دسته لوله فولادی نسبت به دسته درزدار فراتر بوده و به دلیل نداشتن درز جوش از استحکام بالاتری نسبت به بقیه لوله ها برخوردار‌است . همینطور ایجاد این متاع غالبا در قطرهای زیر صورت میگیرد چراکه ساخت لوله فولادی با قطر بالا سوای درز نقص‌ میباشد و نیاز به هزینه بالایی داراست .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/کبیرپانل/42/view/

اولی ایده برای ساخت لوله فولادی سوای درز , روش اکستروژن بود که پیش از آن برای ایجاد لوله های سربی به عمل می‌رفت و بعد از آن بر روی فولاد تکرار شد . روش های اول نسبتاً غیر عملی بودند البته امروزه تعدادی روش ساخت لوله فارغ از درز که در پایین به آنها اشاره می شود از دید نظری و تا حدودی عملی ثابت گردیده اند . از جمله این روش ها می شود به ریخته گری , نورد اکسترود , اکستروژن , گیرایی عمیق , جاذبه لوله , فلوفرمینگ و نورد لوله فولادی اشاره نمود .

تاریخچه و کاربرد لوله فارغ از درز


پیشینه تاریخی ساخت لوله فولادی فارغ از درز به روش نورد به سال ۱۸۸۰ میرسد . در‌این امسال وقتی که برادران مانسمان آلمانی در سوله خانوادگی خویش درگیر ایجاد سوهان از بیلت های استوانه ای بوده اند , دریافتند که در صورتیکه غلتک های سوهان کاری نسبت به یکدیگر زاویه بگیرند , هسته بیلت ها سست و در سود باعث به رخنه‌ شدن راءس بیلت می شود . این دو اخوی با جسارت خویش توانستند که از این کشف به صورت کاربردی استعمال نمایند .

لوله درزدار ( welded pipe )

فروش لوله فولادي، فروش لوله گاز، فروش لوله مانيسمان، فروش لوله آب،
لوله های درزجوش امروزه در خطوط انتقال سیالات پرفشار و با دبی فراوان در بخش ها گوناگون از نظر حالت محیطی از اعماق دریا تا دل کوه ها و نواحی سرد سیر قطب به کار گیری وسیعی پیدا کرده اند . لوله های درزجوش بدون واسطه و لوله های درزجوش اسپیرال دو روش بخش اعظم در ایجاد لوله های درزدار محسوب می‌شوند . با توسعه و گسترش فناوری پباده سازی و ساخت لوله درزجوش اسپیرال امروزه لوله های ضخیم درزجوش اسپیرال به صورت اقتصادی ساخت می گردند

https://www.asroon.ir/news/detail/لوله-مانیسمان-چیست-/1029/view/

+ نوشته شده در پنجشنبه 1 خرداد 1399ساعت 13:27 توسط ismaeil sahab | | تعداد بازدید : 0