ساخت وبلاگ گیربکس اتوماتیک دیجی بروز کاور موبایل نمونه سوال امتحانی آذر دیجی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل گت موب خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
نوار فولادی معمولی چیست؟ انواع میلگرد فولادی در سطح بازار کدام است؟

خرید و فروش آهن، انواع میلگرد، پروفیل، تیرآهن، ورق، نبشی و ن

نوار فولادی معمولی چیست؟ انواع میلگرد فولادی در سطح بازار کدام است؟


قیمت میلگرد بناب : نوار فولادی معمولی معمولاً به عنوان وسیله ای برای کشش در سازه های بتونی مسلح استفاده می شود. و سازه های مسلح تقویت شده که بتن را در کنار هم به صورت فشرده نگه می دارد.

نوار تغییر شکل یافته معمولاً از فولاد کربن تشکیل می شود و برای بتن مسلح با لنگر مکانیکی بهتری به پشته ها داده می شود.

ساخت و ساز با مصالح فولاد مزایای بسیاری دارد:

نسبت مقاومت به وزن بسیار عالی است، فلزات به راحتی به هم پیوند داده می شوند، اشکال کارآمد در دسترس هستند و غیره.

با وجود این مزایا، با چالش هایی مواجه می شویم که با درک خوب از عملکرد فلزات در یک ساختار، بهترین راه حل ها ارائه می شود.

برای ساختمانها و پروژه های بزرگ، فلزات عنصر اصلی سیستم ساختاری هستند.

تیرها و ستون های فلزی، تیرچه های فلزی، میخ های فولادی، قاب های آلومینیومی چند نمونه از ساخت فلز هستند.

یک سرپرست خردمند نه تنها نحوه ساختن سازه را می فهمد بلکه پایه های اساسی عملکرد سیستم ساختاری و راه های عدم موفقیت آن را نیز می داند.

مهندسین، معماران و پیمانکاران عمدتا از میله های تغییر شکل یافته یا میلگرد به عنوان مصالح ساختمانی اساسی برای پروژه خود استفاده می کنند.

با این حال، این میله ها اندازه و مشخصات مختلفی برای استفاده مسکونی و پروژه های بزرگ مانند واحدها و ساختمان های تجاری دارند.

انواع میلگرد های موجود در سطح بازار آهن

  • میلگردهای فولادی کربن: این رایج ترین نوع میلگرد(ناب تبریز) است و گاهی اوقات به آن "نوار سیاه" گفته می شود. بسیار متنوع هستند اما نسبت به انواع دیگر راحت است. در مناطقی که در معرض رطوبت زیاد قرار دارند یا در سازه هایی که غالباً در معرض آب هستند ، نامناسب باشد. با این وجود بسیاری از میلگردهای فولادی کربن بهترین گزینه در ساخت و سازها هستند.
  • پارچه سیم جوش داده شده: پارچه سیم جوش داده شده (WWF) از یک سری سیم های فلزی ساخته شده در زاویه های درست و جوشکاری شده الکتریکی در همه گذرگاه های سیم فولادی ساخته شده است. می توان از آن در صفحات نصب شده در زمین استفاده کرد که در آن زمین به خوبی فشرده شده است. از سنگین تر پارچه جوش خورده می توان در دیوارها و صفحات سازه ای استفاده کرد. این مورد معمولاً در آسفالت جاده، بسترهای جعبه، سازه های زهکشی و کانالهای بتونی کوچک استفاده می شود.

  • میله های تقویت کننده ورق فلزی: تقویت فلز ورق معمولاً در کف پله ها و ساخت سقف استفاده می شود. آرماتور ورق فلزی از ورق فولادی تشکیل شده است که به صورت موج دار در حدود یک شانزدهم اینچ با عمق سوراخ شده و سوراخ هایی در فاصله منظم وجود دارد.

  • Rebarars-Epated Coated: Rebar های روکش شده با اپوکسی گران هستند و در مناطقی که با آب نمک در تماس باشند یا جایی که یک مشکل خوردگی قریب الوقوع است، استفاده می شود.تنها مشکل این است که روکش می تواند بسیار ظریف باشد، بنابراین میله ها را باید از یک منبع معتبر سفارش دهید.
  • میلگردهای اروپایی: این میلگردها معمولاً از منگنز ساخته می شوند بنابراین تمایل به خم شدن راحت تر دارند. آنها برای استفاده در مناطقی که مستعد شرایط جوی شدید یا اثرات زمین شناسی مانند زلزله، طوفان یا گردبادها نیستند مناسب نیستند. با این حال آنها می توانند مقرون به صرفه باشند.
  • میلگردهای استنلس استیل: فولاد ضد زنگ می تواند به عنوان نوار فولادی تقویت کننده جایگزین میلگرد با فولاد کربن شود. استفاده از میله های تقویت شده از فولاد ضد زنگ باعث ایجاد خوردگی گالوانیک نمی شود و می تواند یک راه حل مقرون به صرفه، در مناطقی باشد که در معرض مشکلات خوردگی قرار دارند یا در جاهایی که تعمیر دشوار و گران است. اما این میلگردها حداقل هشت برابر بیشتر از میلگردهای پوشیده شده اپوکسی هزینه خواهند داشت.
  • میلگردهای گالوانیزه: میلگردهای گالوانیزه نسبت به میلگردهای کربن سیلندر 40 برابر در برابر خوردگی مقاوم هستند و آنها را برای سازه هایی که به سختی در معرض شرایط مرطوب قرار بگیرند، ایده آل می کند. با این حال آنها گران قیمت هستند.
  • میلگردهای فلزی یا مش مشبک گسترده: تقویت فلز یا سیم مش تقویت شده محصول مناسب دیگری برای بتن است. فلز منبسط شده با برش ورق فولادی در خطوط موازی ساخته می شود و سپس تغییر شکل می گیرند تا شکل الماس یا یک مربع شکل بین هر برش ایجاد شود. از فلز منبسط شده معمولاً در مناطقی که ضخامت قابل توجهی از گچ مورد نیاز است یا بتن سبک استفاده می شود. از آرماتور مش می توان در پیاده روها، پدهای بتونی كوچك یا سطوح قابل پیاده روی استفاده كرد كه بار زیاد یا بار بالایی دریافت نمی كنند.

  • میلگردهای شیشه ای-فیبری تقویت شده-پلیمر (GFRP): میلگردهای مشابه GFRP، تحت هیچ شرایطی دچار خوردگی نمی شوند. با این حال هزینه بالایی را برای آن پرداخت خواهید کرد. این میلگردها می توانند 10 برابر بیشتر نسبت به هزینه میلگردهای روکش شده با اپوکسی را متحمل شوند.

قیمت و هزینه میلگرد

هزینه میلگرد را می توان بر اساس هر پا یا هر تن تخمین زد.

هزینه فولاد می تواند از ماه به ماه و حتی از روز به روز متغیر باشد، بنابراین اگر قیمت خوبی پیدا کردید، حتما قبل از زمان آن را قفل کنید.

منبع: قیمت میلگرد ابهر

+ نوشته شده در يکشنبه 25 خرداد 1399ساعت 16:15 توسط ismaeil sahab | | تعداد بازدید : 0